Виробник гарантує заявлені характеристики і довговічність етикеток виключно при дотриманні необхідних умов їх транспортування, зберігання та аплікації. Якими б якісними не були самоклейні етикетки, неправильне використання може згубно позначитися на їх зовнішньому вигляді та експлуатаційних властивостях.
Наприклад, відомий випадок, коли етикетки погано приклеювалися до тари, хоча були виготовлені з хорошого самоклейного матеріалу від перевіреного виробника. Причиною стало те, що етикетки клеїли на пильні, забруднені каністри, з нерівною поверхнею, що довгий час пролежали на морозі у дворі складу.
Щоб уникнути подібних непорозумінь і втрат, що з цього випливають, прочитайте наші рекомендації.
Правила зберігання етикеток: що важливо знати
При замовленні етикеток обов’язково обговоріть з виробником такі деталі, як матеріал, форма, умови зберігання та експлуатації упаковки і особливості продукції, для якої призначені етикетки. Це дозволить оптимально вибрати матеріали для етикетування, звичайні або спеціальні, наприклад, призначені для агресивних хімічних речовин, ребристих чи ворсистих поверхонь або наднизьких температур.

Не піддавайте рулони етикеток впливу прямих сонячних променів і тепла. Зберігати самоклеючі етикетки рекомендується за температури 15–25 °C (10–18 °C для пластикових етикеток) і відносній вологості 40%–55% або за умов, максимально близьких до таких.
Зберігання за температури нижчої, ніж рекомендована, може викликати затвердіння і зниження адгезійних властивостей клею. Це ускладнює прилипання етикеток до упаковки, пляшок або контейнерів, особливо, якщо тара сама по собі теж холодна. Бажано, щоб температура поверхні тари чи упаковки була не нижче 5 °C.
Зберігання етикеток в жарких умовах може привести до розм’якшення клею і підвищенню його текучості на краях рулону. Зауважимо, що теплі етикетки можуть добре прилипати до холодних поверхонь, якщо їх клей призначений для цього.
Знижена температура і низька вологість також сприяють статичній електризації етикеток. Особливо до цього чутливі етикетки із пластику. Статичний заряд може призвести до проблем з розподілом етикеток по поверхні, викликати утворення бульбашок або складок.
Крім того, при низькій або дуже високій вологості самоклейні папери можуть скручуватися. У першому випадку через те, що волокна целюлози стискаються, віддаючи вологу в навколишнє середовище. У другому, навпаки, волокна розширюються, вбираючи атмосферну вологу. Все це позначитися на результаті етикетування.
Більшість перерахованих вище проблем є оборотними, якщо етикетки зберігаються в належних умовах умови протягом 24–72 годин перед використанням. Однак наслідки впливу високих температур можуть не підлягати відновленню.

Як зберігати етикетки в рулонах
• Рулони етикеток потрібно зберігати рівно один на іншому.
• Залишайте рулони етикеток в термоусадочній плівці до початку використання. Частково використані рулони перепакуйте в поліетиленові пакети, щоб запобігти поглинанню вологи. Уникайте конденсації вологи на етикетках.
• Виймайте рулони етикеток з транспортної упаковки рівномірно, щоб виключити їх телескопічну деформацію.
• Етикетування слід проводити на чисту, суху, знежирену поверхню. Якщо таку умову забезпечити неможливо, заздалегідь обговоріть це з виробником етикеток.
Якщо ви маєте питання, зв’яжіться з нами. Фахівці компанії «Грін Трейд» нададуть вам всю необхідну інформацію.